Biura matrymonialne – jeden ze sposobów na znalezienie miłości

Wydawać by się mogło, że w dobie Internetu, znalezienie partnera jest banalnie proste. Sprawa komplikuje się, gdy z różnych przyczyn nie mamy do niego dostępu lub preferujemy inne opcje. Jak znaleźć miłość poza siecią? 

Biura matrymonialne – czym różnią się od aplikacji randkowych?

W Internecie znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju aplikacji randkowych, chatów, czy platform mających na celu ułatwienie kontaktu osobom, które szukają swojej drugiej połówki. W ostatnich latach zdobyły one ogromną popularność gromadząc miliony użytkowników z całego świata. Aby założyć konto w wybranej aplikacji, wystarczy się w niej zarejestrować, dodać zdjęcie, napisać o sobie kilka słów i określić swoje oczekiwania co do wieku, odległości i płci. Banalne proste, prawda? Warto jednak zaznaczyć, iż nikt tych informacji nie sprawdza, przez co nie mamy pewności, że osoba, którą właśnie poznaliśmy jest osobą, za którą się podaje. Użytkownicy, którzy choć raz założyli konto na jednej z popularnych aplikacji randkowych narzekają, iż często rzeczywistość mija się z oczekiwaniami.

Działanie biura matrymonialnego jest zgoła odmienne. Aby skorzystać z jego usług, koniecznym jest osobisty kontakt z pracownikiem, podczas którego następuje wstępna weryfikacja podanych informacji. Oprócz tego trzeba wypełnić specjalny formularz, w którym ujawniamy fakty dotyczące nas samych, naszych oczekiwań, wykształcenia, wieku, a następnie podpisujemy go poświadczając w ten sposób jego prawdziwość. Ten etap jest dowodem na to, że w biurach matrymonialnych nie ma miejsca na kłamstwa, czy nieszczerość… w przypadku podania nieprawdziwych danych, osoba ta zostaje ukarana poprzez usunięcie z bazy danych, tracąc tym samym możliwość poznania potencjalnego partnera.

Czy Internet i aplikacje randkowe są zagrożeniem dla biur matrymonialnych?

Biorąc pod uwagę fakt, iż z Internetu korzystają obecnie niemal wszyscy, zarejestrowanie konta na aplikacji randkowej jest szalenie łatwe, a mimo to biura matrymonialne nadal istnieją gromadząc w swoich bazach setki, a nawet tysiące kandydatów, odpowiedź wydaje się oczywista. Aplikacje randkowe są żadnym zagrożeniem! Mnóstwo osób nadal korzysta z tego, na pozór, staromodnego sposobu i w większości są to osoby wykształcone, spełnione zawodowo, realizujące swoje pasje i mające ciekawe życie. Przedział wiekowy to mniej więcej 35-60 lat, a więc są to ludzie nastawieni na stworzenie wartościowej i długotrwałej relacji, które preferują tradycyjne biura matrymonialne od popularnych aplikacji randkowych.

Dodaj komentarz