Co to jest Happn?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czy osoba, którą minąłeś na ulicy mogła okazać się twoją prawdziwą miłością?

Czym portal randkowy Happn różni się od innych?

Codziennie spotykamy na ulicy dziesiątki osób na które praktycznie nie zwracamy uwagi, jednak zdarza się, że ktoś zapadnie nam w pamięć. Jednak nie mamy czasu bądź też odwagi by podejść do tej osoby i zacząć rozmowę, nawet jeśli by się nam udało, to co dalej? Nigdy nie wiadomo od czego powinno się taką rozmowę i jak dalej ją potoczyć, dlatego też większość osób nie korzysta z danej szansy i żyje dalej, z czasem zapominając o osobie, którą tamtego dnia zauważył. Happn jest jedną z wielu aplikacji randkowych, jednak działa ona specyficznie w porównaniu z innymi serwisami. Happn wyświetla nam wyłącznie profile osób, które przed chwilą minęliśmy na ulicy lub w sklepie. Dzięki temu już nie będzie mogli żałować, że nie podeszliśmy wtedy do niej lub do niego, gdyż aplikacja automatycznie połączy nas z nią lub nim. Już nigdy nie powiemy, że przegapiliśmy dobrą okazję do zapoznania się i być może stworzenia bliższej relacji z kimś.

Jak zacząć korzystać z Happn?

Aby zacząć przygodę z Happn, musimy połączyć się z Facebookiem, robiąc to, mamy pewność, że żadne treści nie pojawią się na naszej tablicy. Po otworzeniu aplikacji, informuje ona nas, że w okolicy nie ma osób z którymi mogła by nas połączyć. Jednak w momencie gdy wychodzimy z domu, aplikacja zaczyna namierzać profile innych użytkowników, których mogliśmy spotkać przez cały dzień. W tym czasie możemy uzupełnić swój profil i podać informacje o sobie. Jak na większości portalach, podaje się imię, wiek oraz krótki opis. Serwis automatycznie dołącza do naszego profilu pięć ostatnich zdjęć profilowych z Facebooka. Warto też napisać o miejscu pracy lub szkole a także muzyce, można dodać swoje ulubione utwory za pośrednictwem Spotify. Przy poznawaniu się warto wiedzieć jaki gust muzyczny ma ta druga osoba, dzięki temu będzie można znaleźć dobry temat na pierwszą rozmowę.

Jak działa Happn?

W momencie gdy Happn łączy nam z profilem osoby minionej przed chwilą, aplikacja wysyła nam powiadomienie. Nic się nie stanie gdy go od razu nie zobaczymy, jest możliwość sprawdzenia na mapie gdzie dokładnie spotkaliśmy tą osobę. Użytkownik może zakomunikować swoją obecność na dwa sposoby, pierwszy działa podobnie jak na Tinderze. Póki osoba po drugiej stronie nie kliknie przycisku “crush”, nikt nie wie o zauroczeniu. Natomiast gdy następuje zainteresowanie z obu stron, serwer udostępnia nam okienko czatu i można przejść do rozmowy. Drugi wyjście jest dla osób mniej cierpliwych i chcących od razu przejść do podrywu z drugą osobą. Za pomocą przycisku “charm”, aplikacja wysyła komunikat o naszym istnieniu do osoby, która nas zaciekawiła, jednak w tym przypadku wchodzą mikropłatności. Na początku dnia otrzymuje się dziesięć żetonów “charm”, gdy już jest wykorzystamy, będziemy musieli zapłacić by otrzymać ich więcej.

Dodaj komentarz